DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM GÜMÜŞHANELİLER GECESİ

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->GURBETTEKİ KÖYLÜLERİMİZDEN HABERLERİMİZ->ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM GÜMÜŞHANELİLER GECESİ   
ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM GÜMÜŞHANELİLER GECESİ


      Eskişehir de ikamet eden Gümüşhaneliler 1 Mayıs 2011 Pazar günü akşamı Öğretmen evinde Birlik-Beraberlik ve Dayanışma gecesinde bir araya geldiler.

      Geceye bürokrat, akademisyen, siyaset ve spor dünyasından bir çok Gümüşhanelinin yanı sıra Eskişehir ve Kütahya’da öğrenim gören çok sayıda üniversite öğrencisi de katıldı.

    Gece Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi kol bastı ekibinin gösterileri ile başladı. Enes Turhan, Beyzanur ve Oguzhan Nebioğlu’nun Gümüşhaneyle ilgili okudukları şiirlerin ardından Maçkalı Hakkı’nın Kemençe eşliğinde söylediği türküler ve oyun havaları ile geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

     Edebiyat öğretmeni Gümüşhaneli Bayram Özaçmak’ın saz ziyafeti yanında yöresel deyimler, sözcükler sunumu geceye nostaljik bir hava katarken, Gümüşhaneyle ilgili Timuçin Ertürk’ün hazırladığı slayt gösterisi geceye katılanlara duygu dolu anlar yaşattı.

     Geceyi düzenleyen tertip komitesi üyelerinin Hüseyin Turhan, Soner Yılmaz, Osman Nebioğlu, Ali Özçelik, Bahattin Özaçmak olduğu öğrenilirken, destek verenlerin ise Emniya Kumaş, Mehmet Kumaş, Ökkeş Kumaş, Ali Özçelik, Habip Bulgurcuoğlu, Seçkin Türkmen ve Hayri Aydoğan olduğu bildirildi.

    Gecede tertip komitesi adına bir konuşma yapan Hüseyin Turhan şunları söyledi "Gecede emeği geçen tertip komitesine ve destek olan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Her gittiği yerde sevilen sayılan takdir edilen güvenilen Gümüşhaneliler çevresine örnek bir modeldir. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bu geceler ile birbirine değer veriyor ve birbirimizi arıyor ve soruyoruz. Ayrıca bu geceler ile hemşerilerimizin birbirine daha kuvvetli bağlarla yakınlaşmasını sağlamak ortak arzumuzdur. Ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz memleketimizin toprakları berrak bulutlar kadar ulvi bir temizlik ve katıksız bir vatan fikrinin aşılandığı yerin adıdır Gümüşhane. Ticaret yolu üzerinde bulunan Gümüşhane, değişik uygarlıklara beşiklik etmiş, her uygarlıktan bir parçayı bünyesinde barındırmış bir il’dir. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemi camileri, köprüler, konaklar, çeşmeler kiliseler, Santa harabeleri, Satala antik kenti gibi birçok tarihi değeri barındırmaktadır. Bunun yanında Karaca Mağarası, Tomara Şelalesi, Limni Gölü, Artabel Gölleri, Kayalıklar,500 yıllık Anıt ağaçların bulunduğu Örümcek Ormanları ve sayısız yaylaları doğal turizm değerlerini teşkil etmektedir. Bu güzellikleri görmeyen hemşehrilerimizin mutlaka gidip buraları görmelerini çok isterim.”

     Geceye Eskişehir’de milli takım kampında bulunan milli koşucu Ercan Muslu da katıldı. Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneğinin gönderdiği Süleymaniye Kayak Merkezi adlı kitap ve broşürler geceye katılan Gümüşhanelilere dağıtılırken, katılanların gönüllerince eğlendiği horonların oynandığı, halayların çekildiği sohbetlerin demlendiği coşkulu gecede Gümüşhane’den getirilen pestil ve köme misafirlere ikram edildi.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 02 May 2011 16:58, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it