DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - OĞLU FATİH ULUTAŞ'IN AĞZINDAN ŞAHİN ULUTAŞ (BABASI)

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->ACI KAYBIMIZ->OĞLU FATİH ULUTAŞ'IN AĞZINDAN ŞAHİN ULUTAŞ (BABASI)   
OĞLU FATİH ULUTAŞ'IN AĞZINDAN ŞAHİN ULUTAŞ (BABASI)

   Tüm cenazeye gelenlere, arayıp soranlara, acımızı paylaşanlara tekrar teşekkür ediyoruz.
       
   Evet.. Gümüşhane’den, köyümüzden bir yıldız  daha kaydı. Babam, eğitim ve öğretiminin yanı sıra sosyal, siyasi, kültürel, ve ziraat yönünden komplike bir insandı. O bir tarihti, yürüyen tarih. O bir kültür hazinesiydi. Hemşerilerini seven, onların yardımlarına koşan değerli bir şahsiyetti. Onun yaptıklarını anlatsam elbette satırlara sığmaz.
     
  Evet; babam bir bilgi kaynağıydı, Ulutaş sülalesinin önde gelen neferiydi. Bazen arkadaş, bazen sırdaş olan, içinde kötülük olmayan, her zaman ileri görüşlü, çağdaş, aydın ve  mümtaz bir şahsiyetti. Benim babam her zaman kötülükten ve kavgadan uzak, insanlar hakkında birleştirici özelliği olan temiz kalpli bir insandı.
  Gerek dışarıda, gerek sülalede, büyük küçük demeden, herkese değer veren ve yardımcı olan bir eğitim adamıydı, hiçbir zaman kin tutmayan, ağlayanla ağlayan, gülenle gülen, sert görünümünün yanı sıra şakacı ve güleryüzlü  bir insandı.
Evlatlarına, çoluk çocuğuna, en küçük torununun bile sıkıntısına koşan, koca yüreği olan bir  adamdı. Hiçbir şeyden korkmayan okumayı ve okutmayı seven, herkesin okumasını isteyen bir tarih adamıydı. O yürüyen bir tarih idi. Her zaman ileri adım atmak isterdi. Doğayı çok severdi. Dikmiş olduğu ağaçlar onun bir hatırası, yetiştirmiş olduğu insanlar onun bir eseridir. Açık sözlü idi. Kalbinde hiçbir zaman kötülük beslemezdi. Kızardı ama bir anda kızgınlığını unuturdu. Herkesi sever, elindeki bir dilim ekmeği bile herkesle paylaşırdı. Paylaşımcıydı, cömertti, eli açıktı. Yedirmeyi severdi. Misafirperverdi. Sohbetli idi. Sohbeti dinlenir ve sevilirdi. Konuşkandı. Tez affederdi.
    O bizim büyüğümüz, arkadaşımız, canımız, ciğerimiz, herşeyimiz ve aslan gibi babamızdı.. Öğretici ve yetiştiriciydi. Nice öğrenciler yetiştirerek üst düzey mevkilere ulaştırmıştır. Değerli bilgilerinden yararlandık, yararlanmayada devam ederken onu bir anda kaybettik.  Ne yazık ki böyle insanların  sayıları pek fazla değil. Onun çizdiği yolda elimizden geldiği kadar devam ediyoruz ve edeceğiz. Yeri asla doldurulamaz.. o bizim canımız, büyüğümüz, kanımız ve şah damarımızdı. O bizim yol göstericimizdi. Ama ne yazık ki rahmetli kardeşim Menderes Ulutaş’ın acısı babamı ve hepimizi yürekten yaraladı. Onun acısınadaha fazla dayanamadı.Maalesef daha yapacak çok işleri varken hastalığa yenik düştü. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Allah’ım yattığı yerde utandırmasın (Amin)

Ayak izlerin silinmeyecek geçtiğin yollardan

Çekecek hasretini bu yavruların,

Tam birbirimize sıkı bağlanmışken

Seni bizlerden ayırdı ALLAH’IM


Fatih- Nurcan Ulutaş


24/03/2011
Gönderen M Yücel ERGİN, Cumartesi, 26 Mart 2011 16:17, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it