DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - GURBETTEKİ KÖYLÜLERİMİZDEN HABERLERİMİZ

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->GURBETTEKİ KÖYLÜLERİMİZDEN HABERLERİMİZ   
ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM GÜMÜŞHANELİLER GECESİ


      Eskişehir de ikamet eden Gümüşhaneliler 1 Mayıs 2011 Pazar günü akşamı Öğretmen evinde Birlik-Beraberlik ve Dayanışma gecesinde bir araya geldiler.

      Geceye bürokrat, akademisyen, siyaset ve spor dünyasından bir çok Gümüşhanelinin yanı sıra Eskişehir ve Kütahya’da öğrenim gören çok sayıda üniversite öğrencisi de katıldı.

    Gece Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi kol bastı ekibinin gösterileri ile başladı. Enes Turhan, Beyzanur ve Oguzhan Nebioğlu’nun Gümüşhaneyle ilgili okudukları şiirlerin ardından Maçkalı Hakkı’nın Kemençe eşliğinde söylediği türküler ve oyun havaları ile geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

     Edebiyat öğretmeni Gümüşhaneli Bayram Özaçmak’ın saz ziyafeti yanında yöresel deyimler, sözcükler sunumu geceye nostaljik bir hava katarken, Gümüşhaneyle ilgili Timuçin Ertürk’ün hazırladığı slayt gösterisi geceye katılanlara duygu dolu anlar yaşattı.

     Geceyi düzenleyen tertip komitesi üyelerinin Hüseyin Turhan, Soner Yılmaz, Osman Nebioğlu, Ali Özçelik, Bahattin Özaçmak olduğu öğrenilirken, destek verenlerin ise Emniya Kumaş, Mehmet Kumaş, Ökkeş Kumaş, Ali Özçelik, Habip Bulgurcuoğlu, Seçkin Türkmen ve Hayri Aydoğan olduğu bildirildi.

    Gecede tertip komitesi adına bir konuşma yapan Hüseyin Turhan şunları söyledi "Gecede emeği geçen tertip komitesine ve destek olan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Her gittiği yerde sevilen sayılan takdir edilen güvenilen Gümüşhaneliler çevresine örnek bir modeldir. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bu geceler ile birbirine değer veriyor ve birbirimizi arıyor ve soruyoruz. Ayrıca bu geceler ile hemşerilerimizin birbirine daha kuvvetli bağlarla yakınlaşmasını sağlamak ortak arzumuzdur. Ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz memleketimizin toprakları berrak bulutlar kadar ulvi bir temizlik ve katıksız bir vatan fikrinin aşılandığı yerin adıdır Gümüşhane. Ticaret yolu üzerinde bulunan Gümüşhane, değişik uygarlıklara beşiklik etmiş, her uygarlıktan bir parçayı bünyesinde barındırmış bir il’dir. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemi camileri, köprüler, konaklar, çeşmeler kiliseler, Santa harabeleri, Satala antik kenti gibi birçok tarihi değeri barındırmaktadır. Bunun yanında Karaca Mağarası, Tomara Şelalesi, Limni Gölü, Artabel Gölleri, Kayalıklar,500 yıllık Anıt ağaçların bulunduğu Örümcek Ormanları ve sayısız yaylaları doğal turizm değerlerini teşkil etmektedir. Bu güzellikleri görmeyen hemşehrilerimizin mutlaka gidip buraları görmelerini çok isterim.”

     Geceye Eskişehir’de milli takım kampında bulunan milli koşucu Ercan Muslu da katıldı. Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneğinin gönderdiği Süleymaniye Kayak Merkezi adlı kitap ve broşürler geceye katılan Gümüşhanelilere dağıtılırken, katılanların gönüllerince eğlendiği horonların oynandığı, halayların çekildiği sohbetlerin demlendiği coşkulu gecede Gümüşhane’den getirilen pestil ve köme misafirlere ikram edildi.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 02 May 2011 16:58, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MİLLİ GURURUMUZ ERCAN MUSLU ESKİŞEHİR'DE

      Gümüşhaneli Milli Atlet Ercan Muslu, 8 Mayıs tarihinde Almanya’da yapılacak maraton yarışmalarına hazırlanmak için Eskişehir’de ki milli takım kampında.


     Kaldığı otelde kendisini ziyaret eden Gümüşhaneli hemşehrileri ile bir süre sohbet eden Muslu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretin kendisine moral verdiğini söyledi.


     Almanya’da yapılacak yarışlarda 42 kilometrelik parkuru koşacağını kaydeden Muslu, “Eskişehir kampımız çok başarılı geçiyor. 4 Nisan’dan beri burada iyi bir tempo yakaladık. Başta hocalarımın desteği ile bu yarıştan iyi bir sonuç alacağımı ümit ediyorum. İlk defa bu kadar uzun bir maraton koşacağım. Eğer bu maratonda dereceye girersem yani 2 saat 15 dakika gibi bir derece yaparsam 2012 yılında Londra’da yapılacak Olimpiyatlarda ülkemi temsil edeceğim. En büyük hedefim bu. Gümüşhaneli hemşehrilerimi Eskişehir’de yanımda görmek bana moral verdi. Destekleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi.


      Ziyarette konuşan Hüseyin Turhan ise Ercan Muslu’yu yetiştiren başta ailesi olmak üzere bugüne gelinceye kadar ona her türlü desteği veren öğretmenlerine, hocalarına teşekkür ederek, “Ercan Atletizmde ilimizde milli takıma seçilen ilk sprocumuz. Geçmiş yıllarda Avrupa şampiyonluğu, takım olarak dünya ikinciliği gibi büyük başarıları var. Almanya’da ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil edeceğinden hiç kuşkumuz yok. Eskişehir’de iyi bir kamp ortamı var. Bizlerde Ercan’ı burada hemşehrileri olarak ziyaret ederek ona destek olmak istedik. Ayrıca antrenörleri ile birlikte Ercan’ı 1 Mayıs’ta yapacağımız Gümüşhaneliler gecesine davet ettik.” diye konuştu.


      Ziyarete Hüseyin Turhan, Bahattin Özaçmak, Miraç Çetin ile Eskişehirspor kalecisi Gümüşhaneli Atilla Koca katıldı.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 26 Nisan 2011 08:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ESKİŞEHİR’DE GÜMÜŞHANELİLER GECESİ DÜZENLENECEK

     Eskişehir de ikamet eden Gümüşhaneli hemşerilerimiz 1 Mayıs 2011 Pazar günü akşamı saat:19.30’da Öğretmen evinde “Birlik-Beraberlik ve Dayanışma Gecesi “ adını verdikleri programla bir araya gelecekler.


     Düzenlenecek geceyle ilgili olarak Habib BULGUROĞLU, Hüseyin TURHAN, Ali ÖZÇELİK, Osman NEBİOĞLU, Bahattin ÖZAÇMAK, Hayri AYDOĞAN, Mevlüt ERTÜRK, Soner YILMAZ, Mustafa Nebi ERGİN fikir alış verişinde bulunmak üzere bir araya geldiler.


     Hedeflerinin Eskişehir’de yaşayan bütün Gümüşhanelilere ulaşmak olduğunu söyleyen Hüseyin TURHAN düzenleyecekleri geceyle ilgili şunları söyledi.”Gümüşhane’den fiziki olarak uzakta olsak ta gönül olarak her zaman yakın olduğumuz, doğup büyüdüğümüz ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz ancak bir vesileyle ayrı düştüğümüz şehrimizin güzel insanlarıyla bu gecede bir ve beraber olmak bizler için anlamlı. Gümüşhane insanı gittiği her yerde çalışkanlığı, dürüstülüğü ve azmi ile bulunduğu çevreye hemen uyum sağlayan, güven veren bir yapısı vardır. Bizler için değeri ölçülemeyen bu özelliklerin konuşulduğu, sahiplenildiği bu müstesna gecelerde bu duygular bir kez daha gündeme gelmekte ve genç kuşaklara aktarılmaktadır. Uzun süredir memleketine gidememiş gönlünde vatan hasreti bulunan hemşerilerimize bir nebze olsun o atmosferi yaşatabilmek temel arzumuzdur.” Dedi.


    Geceye katılımın her yıl olduğu gibi yoğun olması beklenirken çeşitli etkinliklerle coşkulu bir gece geçirileceği düşünülmektedir.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 19 Nisan 2011 10:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TURHAN AİLESİNE ZİYARET

     Köylümüz Hasan Turhan Eskişehir’e yapmış olduğu ziyarette Eskişehir’de ikamet eden Engin CAN ve Osman NEBİOĞLU Hasan amcamıza hoş geldin demek için Hüseyin TURHAN’IN evinde bir araya geldiler. Sıcak bir atmosferde geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hasan TURHAN köylülerimize teşekkür etti.
     CAN ve NEBİOĞLU aileleriyle hasret gideren Hasan amcamız köylülerimizle hoş sohbetler yaptı. Ziyarette geçmişten günümüz köyümüz üzerine konuşuldu.Nerde olursa olsunlar her zaman birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteren köylülerimizle bir ve beraber olmaktan gurur duyan Hasan Turhan amcamıza sağlık esenlikler diliyoruz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazar, 21 Şubat 2010 18:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GURBETTEN HABER VAR..

KIRIKKALEDE İKAMET EDEN KÖYLÜLERİMİZ...

Gönderen M Yücel ERGİN, Cuma, 13 Kasım 2009 12:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KIRIKKALE'DE OKUYAN ÜNİVERSİTELİ KÖYLÜMÜZ


   Köyümüzde bu yıl Üniversite sınavını kazanan gençlerimizden bir taneside Salih BALKİ'NiN  oğlu Emre BALKİ girdiği ÖSS sınavında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünü kazanan Balki kardeşimize başarılar diliyoruz. Kırıkkale'de süren ziyaretimizde köylümüzü unutmayarak kendisi ile beraber olduk.
    Öğrencilik günlerinde kendisine üstün başarılar diliyor ve gelecekte kendisini büyük elçi olarak görme arzumuzu kendisine buradan iletiyoruz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 11 Kasım 2009 22:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GURBETTEN HABER VAR


    Bir hafta sitede güncelleme olmayacağını, şehir dışında olacağımı sitede haber yazmıştım ancak yolumuzun Eskişehir’e düşeceğini  nereden bilebilirdim ki..
    Yolumuz Eskişehir’e düşünce Eskişehir’de ikamet eden köylülerimizi ziyaret etmeliydik nitekim bunu gerçekleştirdik.. Ziyaret ettiğimiz köylülerimizi Bizleri karşısında görence çok şaşırdılar. Böyle bir ziyareti hiç beklemediklerini ifade ettiler..
    Ziyaretimizde kimler yokduki Osman NEBİOĞLU, Engin CAN, Hüseyin TURHAN ve Muharrem NEBİOĞLUNU, Ayrıca Ziyaret edemediğim Mete BALKİ ve Fikret CAN’a telefon açarak kendileriyle de telefonda görüştük.
Beni karşılarında gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediler. Köylerine, Memleketlerine ve Gümüşhane’ye olan hasretlerini gözlerinden okumak mümkündü. Uzun uzun sohbet ederek özlem giderdik, sitemiz hakkında geniş bilgileri, ilerleyen günlerdeki projelerimi onlara anlatıp düşünce ve görüşlerini aldım, çok da faydalı oldu. Sitemizin gurbetteki dostlarımıza uzun yolları, nasıl kısaldığını, uzakları nasıl yakın ettiğini,hisseder oldum.
   Bu Ziyaretimde köylülerimizin göstermiş olduğu misafir perverlik ve köyle ilgili yapmış olduğumuz sohbetler bizlere güzel dakikalar yaşattı. Bedenimiz Eskişehir’de idi ama aklımız ve gönlümüz hep köyde idi. Adeta dolaştık köyümüzün içerisinde.
Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 11 Kasım 2009 22:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ESKİŞEHİR’DE OKUYAN ÜNİVERSİTELİ KÖYLÜMÜZ


  Köyümüzde bu yıl Üniversitesi imtihanını kazanan gençlerimizden bir taneside Turgay ERGİN'İN oğlu Mustafa Nebi ERGİN. Girdiği ÖSS sınavında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi uluslar Arası İlişkiler Bölümünü kazanan Ergin kardeşimize başarılar diliyoruz. Eskişehir’de kısa süren ziyaretimizde unutmayarak kendisi ile beraber olduk. Eskişehir de okumanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.
Öğrencilik günlerinde kendisine üstün başarılar diliyor ve gelecekte kendisini büyük elçi olarak görme arzumuzu kendisine buradan iletiyoruz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 11 Kasım 2009 21:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ENGİN USTAOĞLU'NU ZİYARET ETTİK


    Köyümüz sakinlerinden Erzincan ilinde ikamet eden İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Sayın Engin USTAOĞLU'nu ziyaret ettik. Köy özlemi ile dolu olan hemşerimiz ile geçmişten bu güne uzanan çok güzel bir sohbet yaptık. Neler konuşmadık ki..  Köyümüz  için  emek verenler, köyünden  kopanlar,  gurbette olanlar,  askere gidenler,  üniversite  okuyanlar,  hayatını  kaybedenler, evlenenler, yeni doğanlar,  köyde  kalanlardan  köydeki  yaşayan hayvanlara,  ekilen biçilen  sebzelerden  meyvelere kadar..  Bugün hayatta olmayan büyüklerimizi sevgi ve saygı ile andık.  Köyde geçirilen eski anılar bir bir canlandı. Özlem duyulan şeylerden biride tabiî ki köyümüze ait yiyecek ve yemeklerdi. Özellikle yaylamızda yapılan golot Sayın USTAOĞLU’nun özlem çektiklerinin başında geliyordu.  Yayla zamanı köyümüzde buluşmak üzere golot sözümüzü verip bize gösterdiği ilgi ve geçirdiğimiz güzel saatler için teşekkür ederek, yüzümüzde tatlı bir tebessüm ile yanından ayrıldık.


KİMDİR ENGİN USTAOĞLU ?


     Mustafa ve Rıfkiye USTAOĞLU’NUN 3. Çocuğu olan Engin USTAOĞLU 1961 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Gümüşhane Gazipaşa İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Gümüşhane Lisesinde tamamladı. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini kazandı. 1980-1984 yılları arasında Fakültenin Ekonometri Bölümünü bitirdi. İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonometri Programdan işe başlaması ve İstanbul’dan ayrılması nedeni ile kendi isteği ile kaydını sildirdi
     İşe başladıktan sonra içişleri bakanlığı tarafından APK ve İl Planlama Uzmanlarına yönelik olarak muhtelif tarihlerde uygulanan 18 adet mesleki eğitim kursuna katıldı.
 Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Eğitim Programları katıldı, başarı ile tamamlayarak belgesini aldı.
     USTAOĞLU İçişler Bakanlığı tarafından açılan APK ve İl Planlama Uzman Yardımcılığı ve sözlü sınavlarında kazanarak 07/10/1985 yılında Erzincan İl Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Askerliğini 01/08/1987 – 30/11/1988 tarihleri arasında Tuzla Piyade Okulu Yedek Subay öğrenci ve daha sonra Tatvan ve Eruh ilçelerinde Piyade asteğmen olarak yaptı. Erzincan’a döndükten sonra” Küçük ve Ortaboy İşletmelerin İl Ekonomisindeki Yeri ve Gelişme Olanakları” konulu hazırladığı uzmanlık tezinin kabul edilmesi sonucunda; İçişler bakanlığı tarafından 21/06/1992 tarihinde İl Planlama Uzmanı, 31/12/1993 tarihinde ise İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü olarak atanan USTAOĞLU halan bu görevi yürütmektedir.
     Evli ve iki çocuk babası olan USTAOĞLU Almanca ve İngilizce bilmektedir.
Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 28 Ekim 2009 12:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KADIN KOLLARIDA DOĞAN'A DESTEK VERDİ

     Ustaoğlu, İzmit'te Doğan'ın aday olarak gösterilmesini  memnunlukla karşılıyoruz dedi.
 
      İzmit Gümüşhaneliler Vakfı Kadın Kolları Başkanı Şükran Ustaoğlu, yerel seçimler öncei İzmitte yaşayan Gümüşhaneliler olarak yerel yönetimlerde aktif görev almak istediklerini söyledi.
 
      İzmit Belediye başkanlığı adayı Dr. Nevzat Doğanıda tebrik eden Ustaoğlu, eski vekilimiz sayın Doğan inanıyoruz ki, bu seçimlerde başarılı olacak ve belediye başkanlığını kazanacaktır dedi.
 
       Kadın Kolları Başkanı Ustaoğlu,  Dr. Doğan'ın seçilmesinden ötürü  başbakanımız sayın Recep Tayyip Beye de teşekkür ediyoruz,  İzmit'te Gümüşhanelileri bir kez daha onurlandırdı ifadelerini kullandı.


Kaynak: Gündoğumu
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 13 Ocak 2009 11:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku
OSMAN ERDEN'İN MEVLİD-İ ŞERİFİ EVİNDE OKUNDU

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3687.jpg


    12/09/2008 tarihinde Mübarek Ramazan Ayında Vefa Temel & Ayşe Erden’ nin oğlu, 6 çocuğu olan Osman Erden’ in kırkı yapıldı. Okunan Mevlid-i Şerif'de birçok akrabası, köylüsü ve dostları katıldı. Yapılan dualarla rahmetlinin ruhu şad edilmiştir. Çocuklarına ve yakınlarına tekrardan başsağlığı ve sabır diliyoruz. "Gökhan BOZALAN"


 
 


 


http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3969.JPG


http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3968.JPG


 


 


 


 


 


 


 


Diğer Resimleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazar, 26 Ekim 2008 23:12, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BAŞARILAR DİLERİZ SADIK

 http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3944.jpg 


    Köyümüz sakinlerinden İzmir'de ikamet etmekte olan Seyhun Sadık'ın oğlu Muhammed Talha SADIK Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan gencimize okul döneminde başarılar dileriz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 16 Ekim 2008 10:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it