DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - YAYDEMİR KÖYÜ HABERLERİ

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->YAYDEMİR KÖYÜ HABERLERİ   
KOMŞU KÖYDEN ACI HABER VAR

  Komşu köyümüz Yaydemir Köyü sakinlerinden Osman Ulutaş'ın eşi Ernail Ve Ağa Ulutaş'ın anneleri Nuran Ulutaş hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye yüce allahtan rahmet ailesine başsağlığı dileriz... 
  Cenaze yarın 05.02.2012 tarihinde öğlen namazına mütakip eski Gümüşhane'de toprağa verilecektir.
Gönderen M Yücel ERGİN, Cumartesi, 04 Şubat 2012 23:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KOMŞU KÖYÜMÜZ YAYDEMİR KÖYÜNDEN BİR ACI HABER DAHA

     AY GEÇMEDEN İKİNCİ ACI HABER...


   Dr.Mustafa UĞUR ağabeyimizin ardından eşi Ayşe UĞUR hanımefendi de maalesef bugün 03.05.2010 saat 09.00 da hayata gözlerini yumdu.
     Ayşe yengemizin cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Trabzon İskender Paşa camiinden kılınacak cenaze namazından sonra Gümüşhane Emirler Mezarlığına defnedilecek.
    Aile üyelerinin ve köylülerimizin başı sağolsun...
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 03 May 2010 11:01, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DR. MUSTAFA UĞUR İÇİN HATIRA ORMANI

     Geçtiğimiz hafta evinde geçirdiği ani kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Trabzon Numune Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Uğur için, doğum yeri olan Gümüşhane’nin Yaydemir köyünde hatıra ormanı oluşturuldu.
“Trabzon’da bir dağımız devrildi” diyerek acılarını dile getiren Yaydemir Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YAYDER) Başkanı Celal Merdan, yönetim kurulu kararı ile köy fidanlığının adını “Dr. Mustafa Uğur Hatıra Ormanı” olarak değiştirdiklerini söyledi.
     Şehir merkezine 16 kilometre mesafede bulunan köylerinin girişinde geçtiğimiz yıl yaptıkları çalışma ile bir fidanlık alan oluşturduklarını, bu yıl da 1000 adet çam ve akasya fidanını bölgeye diktiklerini belirten Merdan, “Geçtiğimiz yıl yaptığımız çalışma ile oluşturduğumuz fidanlığa köyümüzün adını vermiştik. Bu yıl da yeniden fidanlama programı yaparak, köylülerimizi fidan dikmeye davet etmiştik. Fidanları dikeceğimiz hafta köylümüz olan Dr. Mustafa Uğur’u kaybedince fidanlığın ismini de değiştirdik. Hala O’nu kaybettiğimize inanamıyoruz. Dr. Mustafa Uğur sadece bizim köy için değil, adı Gümüşhane ile özdeşleşmiş, Trabzonlular tarafından da çok sevilen bir lokman hekimdi. O bu köyde yetişen en kıymetli değerlerimizden biri idi” dedi.
     YAYDER Yönetim Kurulu olarak aldıkları karar ile köy fidanlığına doktor Mustafa Uğur’un ismini verdiklerini kaydeden Merdan “Amacımız hem
kendisini anmak, hem görenlerin merhum ağabeyimize dua etmesini sağlamak, hem de tüm herkesin katkısı ile o bölgeyi tam bir ormana çevirmektir. Bizim köyde emeği olmadığı, tedavi etmediği bir aile üyesi olduğunu zannetmiyorum. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.
    Başkan Merdan, köylülerle beraber fidan dikiminin devam edeceğini, belirterek “Herkesin dikili bir ağacı olsun diyerek çağrımızı yeniliyoruz. 5 yıl sonra bu bölgeyi artık fidanlık değil orman olarak görmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 20 Nisan 2010 08:58, Yorumlar(0), Hepsini Oku
OP. DR. MUSTAFA UĞUR'U KAYBETTİK...

      Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı hemşehrimiz Op.Dr. Mustafa Uğur (62), bu akşam geçirdiği ani rahatsızlık sonucu Hakk'ın rahmetine kavuştu.
       Aslen merkez Yaydemir köyünden olan ve uzun yıllardan beri Trabzon'da tabip olarak genç-yaşlı, fakir-zengin her kesimden insana hizmet eden, her zaman hemşehrileri ile bir arada ve destek olan merhum Uğur'un ani ölümü Gümüşhane'de şok etkisi oluşturdu.
      Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


    Merhumun Cenazesi Yarın Gümüşhane Kemaliye Camiinde İkindi Namazına Müteakip Emirler Mezarlığına Defnedilecektir.
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 15 Nisan 2010 08:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KOMŞU KÖYÜMÜZ SAKİNLERİNDEN ~NAİLE UĞUR ~ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU...

    Komşu köyümüz Yaydemir Köyü sakinlerinden Engin OĞUR'un annesi Naile OĞUR hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumenin cenazesi 01/02/2010 tarihinde öğlen namazına müteakip Gümüşhane Emirler mezarlığına  defnedilecektir.    Merhumenin yakınlarına yüce Allahtan rahmet, ailesine, akrabalarına ve yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz..
Gönderen M Yücel ERGİN, Cumartesi, 30 Ocak 2010 16:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KOMŞU KÖYÜMÜZ YAYDEMİR KÖYÜ SAKİNLERİNDEN LALE OĞUR'U KAYBETTİK...

   Komşu köyümüz Yaydemir Köyü sakinlerinden Rahmetli Hamza OĞUR'un eşi Lale OĞUR 27/04/2009 tarihinde Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün öğlen namazından sonra emirler Mezarlığına defnedilecektir.


    Merhumeye yüce Allah'dan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 28 Nisan 2009 09:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku
YAYDEMİR KÖYÜ GENÇLERİNDEN BİRLİK OLUŞUMU

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3701.jpg


         Yaylademir'liler İftarda buluştu. Gümüşhane Merkeze Bağlı Yaylademir Köyü gençleri düzenledikleri İftarla bir araya geldi. İftar yemeğine, Mevlüt Serhat Yalçın – Mesul Yalçın- Murat Merdan – Nuri Merdan-Burak Ulutaş -Servet Merdan- Tarık Ulutaş- Mehmet Akif Yalçın- Volkan Ulutaş- Ekrem Karakullukçu- Çağatay Yalçın- Muhammet Hasan Ulutaş- Volkan Karakullukçu- Önder - Fatih Mehmet Oğur- Fatih Ulutaş- Besim Osman Yalçın-Cüneyt Oğur ve  Salih Karakullukçu katıldılar. 
            İftar yemeğinde söz alan 
www.yaydemirkoyu.org site yöneticisi Mehmet Yücel ERGİN, iftar yemeği ile bir araya gelen davetlilere hitaben bir konuşma yaptı. Ergin konuşmasında şunları söyledi;
     "Öncelikle, köyümüzün gelişimi birlik ve beraberliğinin güçlendirilmesi amacıyla başta üniversiteye gidecekler olmak üzere, düzenlediğimiz iftar programına gelen genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
     Beraberliğimizin amacı, ramazan mana yüklü bu havasını yaşamanın yanında gençler olarak birlikte,  köyümüze beraberlik adımları için neler yapabiliriz? gelecekte köyümüz için yapılabilecekleri genç pencereden fikren katkılar sağlamaktır" dedi.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 23 Eylül 2008 19:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MAKBULE YALÇIN'I KAYBETTİK

    Komşu Köyümüz Yaydemir Köyü sakinlerinden, Yüksel YALÇIN'IN kayınvalidesi, Murat YALÇIN, Vedat YALÇIN, Canan YALÇIN, Gülsüm ULUTAŞ ve Melek ULUTAŞ'IN anneleri, Makbule YALÇIN Hakkın rahmetine Kavuşmuştur. Merhumumenin cenazesi 15 .08.2008 Cuma günü Cuma namazına müteakiben Yaydemir köyü Aile Mezarlığına  defnedilecektir.


    Merhumeye cenabı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 


www.yaydemirkoyu.org
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 14 Ağustos 2008 15:55, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MEHTAP OĞUR VE B.BAKİ'NİN DÜĞÜNÜ İLGİ YOĞUNDU

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3267.jpg


 


    Komşu köyümüz Yaydemir (Moskufa) Köyü sakinlerinden Emin OĞUR'UN kızı Mehtap OĞUR'UN düğünü 19/07/2008 tarihinde 19:00'da Gümüşhane Halk Eğitim Saolunuda yapıldı.
      Düğün yörenine Yaydemir Köylüleri ve gençlerinin katılımı ile coşkulu ve kalabalık geçti. Çiftlerimize Ömür boyu mutluluklar dileriz. "
www.yaydemir.org "


 
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazar, 20 Temmuz 2008 21:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku
AYŞE TURAN VE İBRAHİM KARAKULLUKÇUNUN DÜĞÜNÜ İLGİ YOĞUNDU

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3219.jpg


  


 


    Komşu Köyümüz Yaydemir(Moskufa) köyü sakinlerinden Mehmet KARAKULLUKÇU'NUN oğlu İbrahim KARAKULLUKÇU'NUN düğünü 13/07/2008 tarihinde saat 19:00 da Gümüşhane Milano Pastanesinde yapıldı.
     Düğün yörenine Yaydemir Köylüleri ve gençlerinin katılımı ile coşkulu ve kalabalık geçti. Çiftlerimize Ömür boyu mutluluklar dileriz. " www.yaydemir.org "


 


 
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 14 Temmuz 2008 09:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku
HAYIRLI OLSUN

   Değerli ziyaretçilerimiz,
  Komşu köyümüz Yaydemir Köyünün de artık bir web sitesi var. GİYAD Derneği Başkanı Yüksel YALÇIN'ın maddi ve manevi desteği ile kurulan www.yaydemir.org
sitesi tüm Yaydemir Köyü sakinlerine hayırlı olsun.  


     Gurbette memleket özlemi çeken komşu köylülerimiz de artık biraz da olsa sitelerini gezerken köylerinden haber alıp, hasretlerini giderebilecekler.
Gönderen M Yücel ERGİN, Cuma, 11 Temmuz 2008 23:03, Yorumlar(0), Hepsini Oku
İBRAHİM KARAKULLUKÇU'NUN DÜĞÜNÜNDE BULUŞALIM

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3205.jpg
Gönderen admin, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 20:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MEHTAP OĞUR'UN DÜĞÜNÜNDE BULUŞALIM

http://www.dortkonakkoyu.com/mkportal/modules/gallery/album/a_3206.jpg...
Gönderen admin, Pazartesi, 07 Temmuz 2008 20:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DÜNYAYA HOŞGELDİN "GÜLSÜM EREM"

 

     Komşu köyümüz Yaydemir(Moskufa) köyü Sakinlerinden, sitemizin konuk yazarı Mehmet Selim ULUTAŞ ve Eşi Alime ULUTAŞ'IN Kız çocuğu (Gülsüm Erem)  25.06.2008 tarihinde dünyaya gelmiştir. Biz dortkonakkoyu.com ailesi olarak,  Kendilerine gözünüz aydın dileklerimizle birlikte, Sağlıklı ve mutlu bir hayat dileriz.
Gönderen admin, Perşembe, 26 Haziran 2008 15:55, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GEÇMiŞ OLSUN ULUTAŞ

 

http://www.balcanet.net/resima/jpg/dilek10025.jpg

     Komşu köyümüz Yaydemir Köyü sakinlerinden Mustafa ULUTAŞ'IN oğlu Selçuk (Yılmaz) ULUTAŞ Kasık bölgesi rahatsızlığı nedeni ile ameliyat olmuştur.
    Kendisine geçmiş olsun der, Acil şifalar dileriz.
Gönderen admin, Çarşamba, 21 May 2008 10:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku
2 Sayfalar 1 2 


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it