DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - KÖYÜMÜZDEN HABERLERİMİZ

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->KÖYÜMÜZDEN HABERLERİMİZ   
DÖRTKONAK KÖYÜ

     Ben küçükken annemle babam İlknur seni tatile köyümüze götüreceğiz oralar çok güzel bizim doğup büyüdügümüz yerler. Oraların bizim için değeri çok büyük sende gördüğün zaman beğeneceksin derlerdi.


       Ben  5 (beş) yaşındayken köyümüze ilk kez gitmiştim babam memleketimizin sevdalısı olduğu için hep oraları bana anlatırdı .Bende hep hayal ederdim oraları  nasıl bir yer acaba diye  Babamın anlattığı kadar varmış  köye ilk gittiğimde büyülenmiştim sanki Ramazan abim arabayı köyün başına park etmişti arabadan indiğimde gözlerime inanamadım
      Dört tarafı dağla çevrili bir vadinin ortasında yem yeşil bir yalancı cennet Hayal ettiğimden daha güzel bir yermiş. Babama döndüm baba çok şanslıymışsın böyle bir yerde çocukluğunu ve gençliğini geçirdiğin için. Gözüme ilk çarpan köyün başındaki orman ve onun üstündeki yüksek sivri dağ muhteşemdi. Görmeye değer bir manzara Çok heybetli bir dağdı. Babama burasının adını sorduğumda babam bana dönerek kızım orası ağa taş benim oralarda çok anılarım var oranın sol tarafı terekler mevkii alt tarafına gelince orası kiraz  az daha sola baktığında kirazın yanı hayliyas onun üstünden geçen yolda godazli dağın arkasına aştığın zamanda köyümüzün yaylası. Babamın sesinde bir burukluk hissettim önce anlayamadım ne olduğunu. Babam anlatmaya başladı gördüğüm manzaranın muhteşemliğini kızım şu gördüğün yer Osmangiller mahallesi onun karşısı Müdürler mahallesi aşağısına doğru geldin mi bizim mahalle Emirler mahallesi onun alt tarafına bakan mevkide  Çakırlı  sol tarafı Kıran mahallesi sonra Sallahli yan tarafı İşpirli aşşağısıda Turhanlı onun arka tarafını görüyor musun orda bir yol var orasıda Malahaya gidiyor şu anda göremediğin tek mahalle orası.
    Gelelim köyün başındaki ormana oranında ismi Koruk onun üstü büyükdüz yan tarafı Deliktaş onunda yanı kuşaklar  Bende bu arada heyecanlanmaya başladım buraları yakından görüp gezeceğim için Babam İlknur yavaş ol biraz bakalım daha yaylayı görmedin renga renk çiçekler doğal taştan yapılmış evler birde soğuk suları akan çeşmeleri var içmeye doyamasın  Yaylanın iki tarafında büyük göller var görmeye gezmeye değer  adları aygır göl, dipsiz göl  dipsiz göl dede ördekler varmış. Çok heyecanlanmıştım arabaya binip yola devam ettik köye gelince komşularımızı akrabalarımızı gördük ne güzel bir sıcak karşılama köyümüzün insanlarıda bambaşkaymış.
     Birkaçgün sonra dağlara çıktım ne güzel çiçek kokuyordu rengaren mis gibi kokular yayılıyordu etrafa insanın ömrü uzar burada her taraf oksijen deposuymuş sanki Sonra babamın anlattıkları bütün güzellikleri görmüştüm ona hak vermiştim.
       Şimdi 9 (dokuz ) yaşındayım okullar tatil oldu biran önce köyüme gitmeyi heyecanla bekliyorum Bence bizim köy kadar başka bir köy güzel olamaz . Hemen oralara kavuşmak istiyorum dedelerin ninelerin ellerini öpmek istiyorum Köyümün soğuk sularını içmek istiyorum. İyiki Dörtkonak köyünü tanımışım. Ben İzmir’de ikamet ettiğim halde köyümü İzmir’den daha güzel buluyorum 
   Gurbetten selam olsun sılaya bekle beni geliyorum yakında .DÖRTKONAK
                                                                                           
Adı Soyadı:  İLKNUR BALKİ
Baba Adı: Mahmut
Yaş: 9
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 28 Haziran 2012 12:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TÜM KÖYLÜLERİMİZ DAVETLİDİR...

Fotoğraf Makinesinin arızalı olması nedeni ile bu yıl düğün fotoğrafları web sitemize eklenmeyecektir.

Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 25 Haziran 2012 14:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DÜNYAYA HOŞGELDİN - GÖRKEM-

    Köyümüz sakinlerinden Yaşar Temel Nebioğlu'nun oğlu Mehmet Nebioğlu ve eşi Özge Nebioğlu'nun erkek çocuğu 21/06/2012 tarihinde dünyaya geldi.
    Köyümüzün ilk ve tek web sitesi olan www.dortkonakkoyu.com ailesi adına kendilerine gözünüz aydın dileklerimizle birlikte, sağlık ve mutluluklar dileriz.
Mehmet Nebioğlu: 0 544 572 79 14
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 21 Haziran 2012 22:07, Yorumlar(0), Hepsini Oku
BU TARİHE DİKKAT !

      08/07/2012 Pazar günü 3 program var.
    Köyümüz sakinlerinden Mevlüt Demirel'in kızı Nermin Demirel Gökırmak Düğün Salonunda, Rahmetli Pempe Balki'nin kızı, Hatice Öztürk'ün kızı Sibel Öztürk'ün Gümüş Otel Bahçesinde düğünü olacak olup Dörtkonaklılar Yayla Şenliği ise 08/07/2012 pazar günü yapılacak.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 15:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku
MANTARSA KRALI BU !!

    Sosyal paylaşım sitesi facebook.com sitesinde kendi profilinde eski yaylada bulunan çeşmenin üzerinde mantarları dizerek açıklamasına yazdığı Mantarsa Kralı Bu ile fotoğrafını paylaşan Ramazan Demirel ekli olduğu arkadaşları fotoğrafı beğenirken gelen yorumlar ise gülmemek elde değil.
İşte o fotoğraf ve yorumlar
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 14:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TABELALAR ASILDI

    Köyümüz sakinlerinden Mehmet Çakır’ın eniştesi, Sevinç Çakır Koyun’un eşi Ak Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun'un destekleri ile yaptırılan tabelalar yerine asıldı.

    17/06/2012 Pazar günü köyümüzün giriş yerlerine köylülerimizin desteği ile monte edildi.

    Tabelanın asılması Turgay Ergin, Hüsnü Oğur, Mahir Can, Salih Can, Servet Ergin, Ramazan Balki, Gökhan Çavdar, Mehmet Ergin, Murat Ergin, Özcan Çetin ve Ustaoğlu Vinç İşletmeleri sahibi Köylümüz Ufuk Ustaoğlu'nun destekleri ile gerçekleşti.
    
    Emeği geçen köylülerimize teşekkür ederiz.
    
    Not: Fotoğraf Cep Telefonundan çekildi diğerleri daha sonra eklenecektir.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 14:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DARISI EVLİLİKLERİNE

   Köyümüz sakinlerinden Çağlar Nebioğlu'nun Kızı Nihal Nebioğlu, Hamza Demir ile nişanı ailelerin katıldığı bir törenle Gümüşhane'de yapıldı.
     Çiftimizin nişanını tebrik eder, hayırlı olmasını dileriz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 14:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku
3 GÜN EĞLENCE VAR

  TÜM KÖYLÜLERİMİZ DAVETLİDİR     
Köyümüz sakinlerinden Musa Can'ın kızı Nagihan Can ve Nazım Ergin'in oğlu Ahmet Ümit Ergin'in  Kız Kına Gecesi Cuma günü, Erkek Kına Gecesi Cumartesi günü Köy Konağında ve Düğün 24 Haziran Pazar günü Gümüşhane Gümüş Otel Bahçesinde yapılacaktır.
    Nagihan ve Ahmet Ümit Çiftini tekbrik ediyoruz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 09:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku
DARISI EVLİLİKLERİNE

    Köyümüz sakinlerinden Ahmet Demirel'in Kızı Müberra Demirel, Kayseri ilinde ikamet eden Ömer Nurlu ile nişanı ailelerin katıldığı bir törenle Ankara'da yapıldı.
     Çiftimizin nişanını tebrik eder, hayırlı olmasını dileriz.
 


 
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 09:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku
GEÇMİŞ OLSUN ÇETİN

     Köyümüz sakinlerinden İsmail Çetin ufak bir trafik kazası geçirdi.
     Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedavi gören Çetin taburcu oldu.
     Kendisine geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.
    
İsmail ÇETİN: 0 533 624 68 20
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazartesi, 18 Haziran 2012 09:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku
KÖYÜMÜZE HAYRAN KALDILAR

  Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği ve TEMA Vakfı Trabzon Temsilciliği üyeleri, Gümüşhane’de bir dizi incelemelerde bulundu.

Dernek Başkanı ve TEMA Temsilcisi Yrd.Doç.Dr. Coşkun Erüz ve beraberindeki heyet, bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini tanıma, tanıtma ve korunması için ilgilileri bilgilendirme amaçlı olarak düzenledikleri programlı hafta sonu etkinlikleri kapsamında Merkez Yaydemir ve Dörtkonak köyü yaylaları ve göllerine doğa gezisi düzenledi. 

Gezi kapsamında Süleymaniye Mahallesi, Vank Ermeni Manastırı ve Yaydemir Köyüne araçla ulaşan ekip, ilk olarak Yaydemir köyü yaylasına ve buradan da Aygır gölü ile birlikte Gümüşhane kent merkezi ve çevre köyleri gören Kanlıdüz mevkiine ulaşarak incelemelerde bulundu.

Bitki ve jeolojik yapıyı inceleyen heyet, Dörtkonak köyünün eski linyit kömürü ocakları üzerinden nihai hedef olan ve bölgenin en bilinen ve de güzel gölü Dipsiz göle ulaştı. 6 gölün arda arda dizildiği eski heyelan sahası üzerindeki en büyük göl olan Dipsiz gölün hem dipsizliğini anlatan efsanesi hem de görsel güzelliği ile görülmeye değer bir ekolojik hazine olduğunu ifade eden Erüz, buranın ilgililerin ilgisi ve korunmayı beklediğini söyledi.

Dörtkonak köyü yaylasının sahip olduğu önemli ve kendine has özelliği olan linyit yatakları ile birlikte yaylada yaşı 190 milyon yıllık olan kayalaşmış ağaç fosillerini de incelediklerini kaydeden Erüz, dipsiz gölden sonra, gölün yamaçlarında bulunan 3 gölü de inceleyerek Dörtkonak köyüne ulaştıklarını söyledi.

   Dörtkonak köyünün Bizans İmparatorluğunun Karadeniz eyaleti olan Haldiya Temasının yöneticisi olan Teodor Gabras’ın köyü olan “Atra” olduğunu, köyün Coloşana (Golosha) , Soroyna (Sorogina) gibi  Gümüşhane bölgesinin Antik çağdan günümüze yerleşim yerleri olan ender köylerden birisi olduğunun altını çizen ERüz, “Dörtkonak (Edire) Kalesinin kuruluş tarihi, kesin olmamakla birlikte döneminde bölgenin köklü ailelerinden ve komutan-Vali olan Teodor Gabras ( yada Gavraz) döneminde inşa edilmiştir.  Tarihi geçmişi, gölleri, fosil yatakları, kar kuyuları ve bilinmeyen diğer değerleri ile birlikte köy ve çevresi,  şayet yetkililer farkına varabilse önemli bir turizm ve kültür alanıdır. Turizm için öncelikle yapılması gereken doğal, tarihi ve kültürel değerlerin envanteri çıkarılmasıdır. Tespit sonrası, başta önemli sulak alanlar olan göller ve diğer değerler tescillenerek koruma altına alınmalı, kullanımla ilgili master planları hazırlatılarak, koruma-kullanma dengesi gözetilen ekoturizm faaliyetleri planlanmalıdır. Yayla ve köy çevresi, doğa yürüyüşü, kampçılık, kuş gözlemi, jeoturizm, bitki inceleme ve doğa fotoğrafçıları için mükemmel doğal kaynak değerlerine sahiptir. Dörtkonak köyünün zengin doğal değerlerinin, önce köyün sakinleri, sonra bölgeyi idare edenleri farkına varması ve korunmasını diliyoruz.” dedi.
 
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 29 May 2012 13:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku
TÜM KÖYLÜLERİMİZİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

 

Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 24 May 2012 09:55, Yorumlar(0), Hepsini Oku
ÇOK KIYMETLİ KÖYLÜLERİM..

29/05/2012 Salı Günü Akşam Saat 19:00'da düzenleyeceğimiz " Dörtkonak'ta Zamana Yolculuk" programına katılmanız bizlere onur verecektir.

- İşlerimin yoğunluğu nedeni ile sizlere davetiye ulaştıramıyorum. Dışarıda gördüğüm bütün köylülerime söylüyorum. Sizlerde bu konuda bize destek verirseniz memnun olurum. Köyümüz için çalışıyoruz. İnşallah bu emeğimiz boşa gitmez ve bütün köylülerimiz programa katılır.
- Sizlere güzel bir program sunmak için  elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışyoruz.

29/05/2012 Salı Günü Akşam 19:00'da Gümüşhane Kültür Merkezinde Buluşmak dileği ile Allah'a Emanet Olunuz...
Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 23 May 2012 23:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku
SILADAN GURBETTEKİ KÖYLÜLERİME..
 
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 22 May 2012 13:30, Yorumlar(0), Hepsini Oku
UMREYE YOLCULUK VAR

    O öğle bir sevdadır ki anlatılması zor, onu yaşamak lazım. Ziyareti ne zaman olursa olsun. İz bırakır gönüllerde, kokusunu Hacılarla her yıl dünyaya yayar, dünya yüzünü ona döner, onu taşır her daim, o beldeye doyulmaz. Yüreklerde şubesi daimdir. Ona yüzünü dönmeyen kendini bilemez. Geç giden pişman olur ben niye bu zamana kadar gelmedim der; İnsan kendisiyle buluştuğu mekân orası. Lebbeyk; nidaları sarar orada arşı âlâyı, gönüller gafletten sıyrılır. Sonsuz menzillere yelken açar. Doyum olmaz o mübarek beldeye çünkü orası habibi Ekrem Muhammed (s.a.v) öz yurdu MEKKE’dir. Onun bile gönlünde orası bir başka idi, orayı sevmek ve orada olmak bir ayrıcalıktır.
  
    Köyümüz sakinlerinden, Salih Nebioğlu’nun oğlu Kadir Nebioğlu, Eşi Ayten Nebioğlu, Annesi Yurdagül Nebioğlu, Kardeşi Şengül Demirbaş, Mevlüt Nebioğlu’nun eşi Niger Nebioğlu ve Temel Çetin’in eşi Münevver Çetin  umre yolculuğuna çıktılar.

   Bu mübarek yolculukta şimdiden hayırlı yolculuklar diliyor, rabbimizden yapacakları ibadetlerini ve dualarını kabul etmesini niyaz ediyoruz.
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 08 May 2012 09:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku
45 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Son »


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it